Рівні та вільні : День толерантності 2022
16 листопада відзначають Міжнародний день, присвячений терпимості (International Day for Tolerance). Цього дня в 1995 році держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів толерантності. У ній йдеться про те, що всі люди різні за своєю природою, але рівні у своїх правах.
Згідно з документом, толерантність – це повага, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження та способів проявів людської індивідуальності.
Формування толерантності до інших – це заняття на все життя, яке продовжуватиме розширювати можливості та приносити зцілення як вам, так і суспільству, в якому ви живете. Тож пропонуємо поради, які будуть корисними не тільки для дітей, а й для дорослих.
- Пам’ятайте, що діти завжди слухають. Уважно ставтеся до того, як та що ви кажете про людей, які відрізняються від вас самих. Не жартуйте на гострі теми, не закріплюйте стереотипи. Хоча деякі з них можуть здатися невинною розвагою, вони можуть зруйнувати ставлення терпимості та поваги.
- Пояснюйте без сорому. Якщо на вулиці дитина побачила людину у візку, то поясніть, що це – людина з інвалідністю, і ходити вона не може. Від цього вона не стає хорошою чи поганою, вона така ж, як і інші, просто інакше пересувається. Не варто соромитися, якщо дитина покаже пальцем або голосно запитає про це. Дитина пізнає світ. І в цей момент формування ставлення дитини до того чи іншого питання залежить тільки від вас.
- Відповідайте на запитання дітей про відмінності чесно та шанобливо.
- Ретельно обирайте книжки, іграшки, музику, мистецтво та відео.
- Дайте дітям можливість працювати та грати з іншими людьми, які відрізняються від них.
- Спробуйте розібратися з цим запитанням на прикладах. Мовляв, тато більше любить собак, а син – кішок. Але ж через це вони не починають менше поважати чи цінувати один одного. Приклад тварин можна замінити на їжу, хобі, мультики.
Джерело: https://explainer.ua/rivni-ta-vilni-yak-ta-navishho-vchiti-ditej-tolerantnosti/