Міжнародний день волонтера
В Україні та світі 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтерів.
Волонтер – у перекладі з англійської означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках для людей поважного віку.
Це слово міцно ввійшло в наше життя з 2013 року.Під час Революції Гідності та російської агресії на Сході нашої держави потужний волонтерський рух став зразком єдності українського суспільства, його зрілості і самоорганізації. З того часу волонтери почали збирати гроші по всьому світу на потреби військових, закуповувати на них медикаменти та зброю і везти все це на передову.
Війна на сході країни, тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії – все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову все, що лише могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори.
Саме завдяки українським волонтерам Україна вистояла й зберегла незалежність.
У День волонтера зробіть невеликий внесок, подаруйте турботу й теплотим , кому це потрібно і важливо.
10 надихаючих ідей
1.Подаруйте старий одяг або господарчі товари. Прогляньте вашу шафу або комору і знайдіть ці вкриті пилюкою речі, з яких ви уже виросли або більше їх не вдягаєте. Якщо вони в доброму стані, віддайте організаціям, які збирають такі речі і передають їх нужденним.
2.Принесіть нові або майже нові іграшки до дитячої лікарні або у дитячий будинок.
3.Робіть пожертвування до благодійних організацій.
4.Надішліть «посилку турботи» учасникам бойових дій, ветеранам або пораненим солдатам. Можете також написати їм листа. Знайти інформацію про поранених ви зможете на сайті Герої АТО.
5.Долучіться до прибирання у своєму населеному пункті. Існує велика кількість ініціатив, які щороку навесні та восени проводять загальноміські прибирання.
6.Пожертвуйте дитячі книги притулкам, бібліотекам.
7.Долучіться до плетіння сіток на фронт. Або до приготування сухих борщів та овочевих наборів.
8.Допоможіть прибрати двір чи принести продукти із магазину літнім людям, які живуть по-сусідству.
Обов’язково слідкуйте за проєктами на сайті volonter.org. На платформі є волонтери з усієї України і ви завжди зможете знайти підтримку та допомогу.